DOVOLENÁ - všechny přijaté objednávky budou odeslány v pondělí 17.06.2024

E.P. Carrillo Dominikánský klenot

Test skvělý značky E.P.Carrillo je zde. Skvělé a oceňované doutníky od Ernesta Perez-Carrilla. Cesta s touhle značkou byla hodně zajímavá, ostatně pojďte se s nami podívat na histórii, současnost výrobce i na jednotlivé recenze doutníků, které najdete na konci článku. Pohodlně se usaďte, nalejte si sklenku dobrého pití, zapalte doutník a přeneste se do dominikánských uliček, plných slunce a pohody. Na konci článku, jako obvykle, najdete bohatou fotogalerii.

 

 

Historie:

Jak to u mnoha doutníkových ne kubánských značek bývá, i tady historie sahá na Kubu. Kořeny rodiny Perez-Carrillo jsou na Kubě, kde se Ernesto starší narodil v roce 1904. O tabáku a doutnících se začal učit již v dětství od svého otce, který vyráběl a prodával doutníky v ulicích Havany. Poté, co mnoho let pracoval jako kupec tabáku, zahájil Ernesto starší rodinnou doutníkovou dynastii v roce 1948, když koupil El Credito, malou továrnu na doutníky v Havaně. Rodina Perez-Carrillo se na Kubě stala uznávanou a Ernesto starší byl v letech 1954 a 1958 zvolen do Senátu. Když nastala kubánská revoluce a Castro získal kontrolu nad Kubou, život rodiny Perez-Carrillo se navždy změnil. Ernesto starší byl několikrát zatčen za své politické přesvědčení a vláda zabavila majetek rodiny včetně milované továrny El Credito . V obavě o svou bezpečnost rodina uprchla do Miami v očekávání, že to nebude dlouho trva a pán Master Blender se opět vrátí na Kubu ke svým milovaným doutníkům. Po devíti letech, se mu podařilo koupit továrnu v Malé Havaně, kterou z lásky k začátkům, pojmenoval El Credito.

 

 

Jeho syn Ernesto mladší mněl zálibu k jazzu, ne k doutníkům. Když mu 25 let přestěhoval se do New Yourku, zkusit štěstí jazzového muzikanta. Po té co se jako jazzový bubením v NY nedokázal uchytit, se vrátil do Miami a vrátil se ke svým kořenům, k doutníkům. Ernesto pracoval po boku svého otce a vyráběl doutníky pro místní obyvatele v Malé Havaně. Když jeho otec v roce 1976 uvažoval o prodeji El Credita , mladý Ernesto si uvědomil, že to je jeho životní poslání. Přesvědčil svého otce, aby továrnu neprodával, a další čtyři roky svému otci ukazoval, jak vytváří doutníky. Když jeho otec v roce 1980 zemřel, 29letý Ernesto převzal otěže El Credita, ale nebyl připraven na finanční potíže, které následovaly, ale Ernestovi přátelé v Miami v doutníkovém obchodě ho přenesli těmito těžkými časy a věřili, že tento nadějný řemeslník nakonec uspěje. A uspěl.

 

Dnes Ernesto dává uznání svému otci za to, že ho naučil většinu toho, co ví o doutnících. Už ve čtyřech letech strávil se svým otcem nespočet hodin v tabákových polích v kubánské hlavní rostoucí oblasti Vuelta Abajo . Právě na Kubě začal Ernesto oceňovat umění pěstování tabáku.

 

Zrození legendy:

Po letech trápení, se Ernesto rozhodl, po vzoru Davidoff, vytvořit doutník, který bude oceňovaný na celém světě. Vytvořil doutník La Gloria Cubana, který začal být oceňovaní jak místními v Miami, tak po světě. Pořád to ale byl jen „místní“ doutník. Vše se změnilo v roce 1992, kdy v časopise Cigar Aficionado, dosáhl doutník La Gloria Cubana 90 bodů ze 100. Doutník se stal hned známým po celém světě. Poptávka v krátké době převyšovala nabídku. Tato butiková značka přešla z prodeje několika tisíc doutníků ročně na miliony. A v roce 1999 svédská firma koupila El Credito od rodiny Perez-Carrillo. Poté, co do března 2009 pracoval pro Swedish Match/General Cigar, ho Ernestovy děti prosily, aby se ještě jednou vrátil do tabákových polí a vytvořil další skvělý doutník. S příchodem EP Carrilla se Ernesto opět věnoval zdokonalování rodinné butikové značky, tentokrát se svým synem Ernesto III a dcerou Lissette. Od stvoření vydala rodina několik nových směsí, počínaje EP Carrillo 2009 Inagural. Dnes EP Carrillo poskytuje zákazníkům rozmanité portfolio směsí a velikostí, které uspokojí i ty nejnáročnější kuřáky doutníků.

 

Až po současnost:

Když v 90. letech prudce stoupaly objednávky na jeho bývalou značku La Gloria Cubana , Ernesto nedokázal uspokojit poptávku se svou malou továrnou v Calle Ocho. Nadešel čas vybrat místo pro továrnu EP Carrillo, Ernesto přesně věděl, kde se musí nacházet. V dubnu 2009 podepsal nájemní smlouvu na samostatnou budovu o rozloze 40 000 čtverečních stop v Santiagově zóně Franca a okamžitě zahájil stavbu své továrny na sny, kterou pojmenoval Tabacalera La Alianza . Zde je tabák fermentován, stařen, ručně vyráběn a balen pod dohledem Ernesta. Úspěchy Ernesta Pereze-Carrilla byly do značné míry dány neukojitelnou touhou porozumět složitosti tabáku z celého světa. "Každý tabák má svůj vlastní charakter." S každým tabákem musíte zacházet jinak a pochopit, jak spolupracují, “říká. A tak to všechno začalo a pokračuje až do dnes jak jej známe. Přece to není tak dávno kdy byla založena značka E.P. Carrillo a i přes to se dostal mezi nejlepší na světě. Doutníky například jako Encore, La Historia, Pledge a podobně, sklízí úspěch v nejlepších hodnoceních světa.

 

 

Podívejme se tedy na vybrané kousky, jak obstály v našem testu a proč jsme si tuhle značku oblíbili. Do testu jsme zařadili parádní kousky a to: Encore, La Historia, Pledge New Wave Reserva.

 

Recenze k doutníkům značky E.P. Carrillo

 

New Wave Reserva

Krycí list: Ecuadorian Connecticut Shade

Vázací list: Connecticut

Náplň: Dominican Republic, Nicaragua

Velikost: Robusto

 

Lahodný doutník z řady Elite, který má hodně zajímavou cenu cca 165 Kč, ale také vyváženou chuť. Tento doutník ve velikosti Brillantes získal hodnocení 91 bodů ze 100 magazínu Cigar Aficionado. Rovnoměrné hoření, skvelý volnější tah a krásně ubalený světlý connecticut. V chuti: hlavně smetana a cedr, dále kakao a ořechy a jemně takový svěží nádech ovoce. Kto má v oblibě CT krycí listy, určitě doporučujeme vyzkoušet. Vhodný i pro začátečníky.

 

Tento doutník najdete u nás ZDE

 

La Historia E-III

Krycí list: San Andres Maduro

Vázací list: Ecuadorian Sumatra

Náplň: Nikaragua

Velikost: Toro boxpressed

 

Hodnocení:

La Historia El Senador (velikosti Robusto) získal hodnocení 92 bodů ze 100 od magazínu Cigar Aficionado v 10/2019

La Historia E-III (velikosti Toro) se umístil na 2. místě Cigar Aficionado Top 25 cigars of 2014 ( 95 bodů ze 100 )

 

A máme tady nejvyšší sérii Perez Carrillo. Všechny 3 doutníky z této série jsme kouřili pomalu, vychutnávali jsme si je a přemýšleli, jestli to hodnocení stojí za to a jestli jsou opravdu tak perfektní. Cena cca 260 Kč je parádní. Konstrukce téměř dokonalá s malou žilnatostí. Hoření hezké, místami nerovnoměrnější, ale na dokonalém požitku to neztratilo. Tah volnější s bohatou dymovostí. A co najdeme v chuti? Především hořkou čokoládu, kafe, ořechy s náznaky koření a jemnou sladkostí. Za nás dokonalý požitek za skvělou cenu. Rozhodně jej doporučujeme vyzkoušet.

 

Tento doutník najdete u nás ZDE

 

Encore Celestial

Krycí list: Nikaragua

Vázací list: Nikaragua

Náplň: Nikaragua

Velikost: Toro boxpressed

 

Hodnocení:

Encore Majestic je doutníkem roku 2018 dle magazínu Cigar Aficionado. Tedy 1.místo TOP 25 cigar of 2018 z 96 body ze 100.

Získal ocenění Best Value Dom. Rep. 2019 magazínu Cigar Journal.

19. místo TOP 25 cigars roku 2019 magazínu Cigar Journal

 

Další hodně zajímavý doutník z řady Perez Carrillo. Za nás hned druhý po La Historii. Konstrukčně, tahem, hořením atd bych řekl že stejný/podobný jako La Historia. Doutník je navíc 2 roky dostařen ve fabrice EP Carrillo co mu dodává lahodnější chuť. V chuti: hodně zemitosti a kůže (proto je za La Historia), pepř a nasládlý karamel. Každopádně, jedná se o perfektní doutník, který si dáme kdykoliv a moc rádi. Je silnější, podobně jak všechny doutníky z této řady, proto jej nedoporučujeme k rannímu kafe ale k večerní pohodě se sklenkou dobrého alkoholu.

 

Tento doutník najdete u nás ZDE

 

Pledge Prequel

Krycí list: USA

Vázací list: Ecuador

Náplň: Nikaragua

Velikost: Robusto boxpressed

 

Hodnocení:

Doutník roku 2020 1.místo od Cigar Aficionado – 98 bodu ze 100

Tobacco Business Best Dominican Cigar of 2021

Doutník roku 2020 1.místo Cigar Dojo

 

A poslední doutník z této řady v naši velké recenzi je hodně, dle našeho názoru až moc hodně hodnocený, Pledge. Jedná se opět o konštrukčne povedený doutník. V krátkosti podobně jako jako jeho předchůdci. V chuti najdeme: koření, pikantnost, dřevo s jemným smetanovým podtónem. A proč přehnaně hodnocený? Bohužel, nenašli jsme v něm nic lepšího než Encore, anebo La Historia. Každopádně je moc dobrý a opět za rozumnou cenu do 300 Kč. Vyzkoušejte jej a názor si udělejte samy.

 

Tento doutník najdete u nás ZDE

 

Všechny doutníky od značky E.P. Carrillo zakoupíte u nás ZDE

 

Závěr a celkové zhodnocení:

A co na závěr? Vyzkoušejte, všechny doutníky od značky E.P. Carrillo, rozhodně to stojí za to i z pohledu příznivé a rozumné ceny. Ochutnali jste doutníky od značky EP Carrillo?

Napište nám váš pohled na e-mail: info@oneaonly.cz 

 

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto