Neohodnoceno

E.P. Carrillo Encore Celestial

Po vytvoření blendu pro Encore se Ernestu Perez Carrillovi chuť nezdála ideální proto se rozhodl o nastaření doutníků po dobu 2 let u něj ve fabrice a toto byl správný krok.

Skladem
Kód: 397
Značka: E.P.Carrillo
280 Kč 231,40 Kč bez DPH
Kategorie: E.P. Carrillo
Země původu: Dominikánská Republika
Formát doutníku: Toro Box Pressed
Doba kouření: 65 - 90 min.
Délka (cm): 15,6 cm
Délka (inch): 6 1/8
Ring Gauge (inch): 50
Ring Gauge (cm): 1,98 cm
Typ balení: Dřevěný box
Balení: 10 ks
Krycí list: Nicaragua
Vázací list: Nicaragua
Náplň: Nicaragua

Doutník E.P. Carrillo Encore Celestial má lehce zemitou a nasládlou chuť s tóny černého čaje. Chuť se postupem kouření mění na chuť kůže, citrusů, karamelu a na konci do pepře.
Po vytvoření blendu pro Encore se Ernestu Perez Carrillovi chuť nezdála ideální proto se rozhodl o nastaření doutníků po dobu 2 let u něj ve fabrice a toto byl správný krok.

E. P. Carrillo Encore Majestic je doutníkem roku 2018 dle magazínu Cigar Aficionado. (1.místo TOP 25 cigar of 2018).
Hodnocení světových cigar aficionados 96 bodů ze 100.

 

Majitelem úspěšné značky doutníky E.P. Carillo je Ernesto Perez Carillo, který je uznávanou osobou v tomto oboru. Sám E. P. Carrillo je master blenderem této značky. Kořeny rodiny sahají až do roku 1904, kdy se narodil E. P Cariillo Sr. na Kubě, kde se naučil taje tabákové výroby. V roce 1948 zakoupil Carrillo značku El Credito, malou fabriku na Kubě. V letech 1954 - 1958 E.P.Carrillo Sr.působil v senátu Kuby. Po kubánské revoluci byl Carrillo několikrát zatčen za své politické názory a fabrika mu byla zabavena. Značka El Credito zůstala zachována a kouří jej především kubánci vůči své ceně a dobré kvalitě. Rodina Cariillo uprchla do Miami. Po 9 letech se podařilo Carrillo Sr. opět zakoupit fabriku El Credito. Syn Ernesto Jr. měl vášeň k jazzu(celkově k hudbě) a né doutníků, které ho zaujaly až v roce 1976, kdy pokračoval ve značce El Credito a blendingem i jiných značek kubánských doutníků. Po návštěvě Dominikánské Republiky se rozhodl vytvořit fabriku právě tam vůči své kvalitě tabáku a zajímavé chuti, kterou dále obohacuje o tabák z různých zemí jako Nikaragua či Mexiko.

 

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto