DOVOLENÁ - všechny přijaté objednávky budou odeslány v pondělí 17.06.2024

Známé osobnosti a doutníky část. 1

Doutníky jsou oblíbené po celém světě už od nepaměti a v novodobých dějinách, čím dál tím víc známé. A kdo patří mezi největší „propagátory“ našeho oblíbeného tabákové listu? Mimo výrobce, influencery a podobně, to jsou právě celebrity.

Co kouřil Winston Churchill anebo jak to vypadá, když nejznámější kulturista a herec si zapálí doutník? Dnes se podíváme na výběr celebrit žijících i na ty kdo už mezi námi nejsou. Nebudeme rozebírat jejich politické zaměření ani život, podíváme se na to jaké doutníky mají/měly nejraději, v krátkosti si každého z nich představíme a to vše doplněné fotogalerií. Pochopitelně je mnoho celebrit na světě kdo kouří doutníky, dnes jsme vybrali pár nejznámějších a v budoucnu vybereme i měně známé anebo další.

U každého jména také uvádíme zdroje. První zdroj je z magazínu Cigar Aficionado kde se dočtete víc o jejich zálibě k doutníkům a druhý zdroj je wikipedie kde se dočtete víc o jejich životě.

 

 

Winston Churchill

 

Jako první je pochopitelně pan Winston Churchill, snad nejznámější osobnost v doutníkovém světě. Doutníky kouřil celý život, doutníky kouřil od rána do večera. Během dne Winston Churchill kouřil až 10 doutníků, což znamená, že kouřil téměř nepřetržitě. Churchill častěji nekouřil, ale „žvýkal“ doutníky. Podívejme se tedy na něj.

Oblíbený doutník/značka: Romeo y Julieta (značku Romeo y Julieta zakoupíte zde)

Narození: Velká Británie (Blenheimský palác)

Povolání: politik, státník, premiér, působil také jako žurnalista, spisovatel, historik, voják, malíř a zákonodárce.

Datum narození/úmrtí: 30. listopadu 1874 / 24. ledna 1965

V krátkosti o jeho životě:

Narodil se na zámku Blenheim ve Woodstocku v hrabství Oxfordshire. Jako mladý podporučík odcestoval v roce 1895 na Kubu, kde působil jako válečný dopisovatel a vojenský pozorovatel u štábu generála Valdeze.

Na Západě je považován za jednoho z nejvýznamnějších státníků 20. století, bojovníka proti fašismu a obránce liberální demokracie. Od samého počátku odmítal Mnichovskou dohodu a další ústupky Hitlerovi. Stál v čele vlády Spojeného království během bitvy o Británii a jako jeden z hlavních představitelů spojeneckých států během druhé světové války přispěl k porážce nacistického Německa. Po válce byl stoupencem evropské integrace a z jeho podnětu byla založena Rada Evropy.

Je však také vnímán jako kontroverzní osobnost, obhájce imperialismu a rasismu a je spojován s válečnými a jinými zločiny jako byl hladomor v Bengálsku roku 1943, který si vyžádal několik milionů obětí.

 

 

Zdroje:

https://www.cigaraficionado.com/article/smoking-and-drinking-like-churchill

https://cs.wikipedia.org/wiki/Winston_Churchill

 

 

Arnold Schwarzenegger

 

Druhá osobnost v našem výběru je snad nejznámější kulturista všech dob. Skvělý herec, politik a veliký milovník doutníků. Přesně tak, Arnold Schwarzenegger, rakušan který se stal jednou z nejznámějších osobností na světě.

Oblíbený doutník/značka: Partagás Serie D No. 4 (značku Partagás zakoupíte zde)

, Fuente Fuente OpusX (značku Arturo Fuente zakoupíte zde)

Narození: Rakousko

Povolání: sportovec, herec a republikánský politik

Datum narození/úmrtí: 30. července 1947

V krátkosti o jeho životě:

Arnold Alois Schwarzenegger je jedním z nejúspěšnějších kulturistů historie. Vyhrál nespočet soutěží v kulturistice a silovém trojboji – nejcennější jsou jeho vítězství Mr. Olympia (7krát) a Mr. Universe (5krát). V té době byl jediný, komu se podařilo tolikrát vyhrát v této soutěži.

Jako herec hraje zejména postavy tvrdých mužů v akčních filmech, v nichž zúročuje svoji vypracovanou postavu. Díky ní byl také v Guinnessově knize rekordů označen jako nejdokonaleji vyvinutý muž na světě. Dokázal se prosadit ve filmovém průmyslu i přes to, že neměl herecké vzdělání. Jeho nejznámější filmové role jsou Terminátor a Barbar Conan. V roce 1979 spolupracoval na knihách "Arnoldovo formování postavy pro ženy" a "Arnoldova kulturistika pro muže". V roce 1985 vydal za svou kariéru nespočet publikací, mezi nimi i knihu „Encyklopedie moderní kulturistiky“. V říjnu 2003 se stal po mimořádných volbách 38. guvernérem státu Kalifornie.

 

 

Zdroje:

https://www.cigaraficionado.com/article/my-favorite-cigar-3

https://cs.wikipedia.org/wiki/Arnold_Schwarzenegger

 

 

 

Michael Jordan

 

Poslední osobnost v našem dnešním výběru je neméně známá, žijící legenda Michael Jordan. Tohle jméno zná snad každý, i člověk co neholduje sportu. A věděli jste, že Michael Jordan kouří doutníky? Ano a hodně, už od mládí kdy jeho první doutník byl Hoyo de Monterrey Double Corona. Doutníky kouří dodnes a podobně jako Arnold, je hodně velkým propagátorem doutníků.

Oblíbený doutník/značka: Partagas Lusitanias a převážně kubánské doutníky (kubánské doutníky zakoupíte zde)

Narození: Brooklyn, USA

Povolání: basketbalista

Datum narození/úmrtí: 17. února 1963

V krátkosti o jeho životě:

Michael Jeffrey Jordan je bývalý americký profesionální basketbalista. Je považován za jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob. Hrál v NBA za tým Chicago Bulls (1984–1993, 1995–1998). Později se stal spolumajitelem týmu Washington Wizards, za který v roce 2001 nečekaně znovu nastoupil i jako hráč a hrál za něj do sezóny roku 2003, kdy po jejím závěru ukončil svou profesionální kariéru.

Zajímavostí v jeho kariéře je odskok od basketbalu k profesionálnímu baseballu, když od roku 1993 po dvě léta nastupoval za tým Chicago White Sox, kde se moc neprosadil. Následně se vrátil jak k basketbalu, tak k Bulls a pomohl jim k dalším třem titulům vítěze NBA.

Přestože skončil se svou aktivní profesionální kariérou už v roce 2003, jeho značka stále žije a nabírá na popularitě. S Nike se spojil před téměř třiceti lety a pod jeho jménem vydali desítky modelů ve stovkách barevných provedení tenisek Jordan. Díky tomu, že po roce 2005 značka Nike výrazně zlevnila a zvětšil se její celkový obrat, tak se on sám paradoxně stal nejvýdělečnějším sportovním penzistou roku 2015 s astronomickým ročním příjmem 2 miliardy korun.

 

 

Zdroje:

https://www.cigaraficionado.com/article/one-on-one-with-michael-jordan-6189

https://cs.wikipedia.org/wiki/Michael_Jordan

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto