Neohodnoceno

Teeling Blackpitts Peated Single Malt 0,04l

První doložené prameny, které hovoří o výrobě irské whiskey rodinou Teelingů, sahají do roku 1782. Teeling whiskey byla a je vyráběna vždy jen v malých omezených várkách.

Skladem
Kód: 1057
Značka: Teeling
169 Kč 139,67 Kč bez DPH
Kategorie: Alkohol
Značka: Teeling
Země původu: Irsko
Obsah alkoholu: 46 %
Objem: 0,04l
Lahvuje: DramRoom

Blackpitts se nachází v historické čtvrti Dublinu Liberties, hned za novou palírnou whiskey Teeling. Jako řada dalších oblastí v Liberties má toto místo dlouhou průmyslovou tradici, a hlavně bylo domovem pro ty největší irské sladovny. Je tak příznačné, že nová whiskey Teeling je pojmenována právě po Blackpitts. Jde totiž o vskutku nekonvenční irskou whiskey, vyrobenou ze sladu sušeném na rašelinovém ohni.

Dublinské palírny tradičně využívaly trojitou kotlíkovou destilaci, která dala vzniknout chuťovému profilu, jenž dublinskou whiskey proslavil po celém světě. Nová palírna tuto tradici ctí a všechny whiskey Teeling tak prochází trojitou destilací. Ve Skotsku se rašelinová whisky destiluje dvakrát, výrobní postup Teelingu tak představuje unikátní styl „Islay vs. Irsko“. Úroveň nakouření je relativně vysoké (55 ppm před destilací). Třetí destilace odstraňuje některé typické medicinální tóny, výrazně kouřový profil je však zachován. 

Whiskey zraje v kombinaci sudů po bourbonu (2/3) a sudů po bílém víně Sauternes (1/3). Sudy po bourbonu zvýrazňují tóny kouře a sladu, zatímco sudy po víně dodávají hluboké tóny ovoce. 

Aroma: kouř barbecue, hřebíček, máslové bonbony, pomerančová kůra

Chuť: kouř jabloňového dřeva, med, nové koření, dušené hrušky a grilovaný ananas

Závěr: slaný karamel, dřevo a slaný kouř

Již na první pohled se lahev odlišuje od ostatních verzí whiskey Teeling, a přesto je věrná jejímu stylu. Design je inspirován historickým průmyslem oblasti Blackpitts i moderním přístupem značky Teeling. Nechybí ani charakteristický znak Teelingu, fénix vstávající z popela.

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto