DOVOLENÁ - všechny přijaté objednávky budou odeslány v pondělí 17.06.2024
91 hodnocení

Dictador Vintage 2004 CZ/SK 51%

Výjimečný rum Dictador, byl vytvořen speciálně pro českou a slovenskou rumovou komunitu. Pouze 392 lahví v prodeji.

Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1842
Značka: Dictador
2 495 Kč 2 061,98 Kč bez DPH
Kategorie: Rumy nad 2000 Kč
Značka: Dictador
Země původu: Kolumbie
Obsah alkoholu: 51 %
Objem: 0,7 l
Rok výroby: 2004
Lahvováno: 2023
Položka byla vyprodána…
d4444f11 5723 4fc7 bd90 14c5934711f9
Tip

V prodeji od 7.12.2023 od 14:00

Výjimečný rum Dictador, byl vytvořen speciálně pro českou a slovenskou rumovou komunitu.

Pouze 392 lahví v prodeji.

Limitovaná edice, která se už nikdy nebude opakovat.

Na tomto jedinečném počinu se podíleli rumoví aficionados Martin Špryňar, Roman Perko, Pavel Linhart, Jiří Naller a Pavel Ungr Rumrock.

Výsledkem této spolupráce je jedinečná láhev, která přináší nový exkluzivní rumový zážitek pro fanoušky rumů Dictador.

RUM DICTADOR PRIVATE BATCH CZECH RUM FANS, VINTAGE: 2004

Produced by: Dictador Colombia SAS

 

Pokyny k objednáni:

Zásilkovna Z-box: maximální počet lahví v jedné objednávce jsou 3 (doprava ZDARMA při objednávce nad 3.000 Kč)

Zásilkovna Výdejní místomaximální počet lahví v jedné objednávce je 6 (doprava ZDARMA při objednávce nad 3.000 Kč)

Zásilkovna Doručení domůmaximální počet lahví v jedné objednávce je 6 (doprava ZDARMA při objednávce nad 15.000 Kč)

V případě zájmu o víc lahví, než je uvedeno výše, prosíme vytvořte další objednávky.

Počet lahví na osobu není omezen, omezeno je pouze skladové množství, které je 392 lahví.

 

Láhev představuje Jiří Naller (spoluorganizátor plnění Vintage 2004, kompletní recenze ZDE):

Vůně: Vlašské ořechy nejsou ve vůni tolik patrné, jako jsme zvyklí u jiných rumů této značky. Vůně se zdá sladší, jemná, jen lehce štípne v nose. Aroma je velmi vyzrálé po starém dřevě a karamelu. Samozřejmě jde znát i notná dávka vanilky a výrazná je také čokoláda s kakaem. Ke konci mi nosem proletěla až taková lehce nahořklá vůně kávy s decentní zatuchlostí. Vůně je poměrně plná a intenzivní.

Chuť: Zde již cítím rukopis Dictadoru o něco více. První doušek je silný (zdá se, že má rum více než 51%), lehce štiplavý a po polknutí příjemně hřeje. I v chuti je dominantní především staré dřevo, karamel a známky zrání v sudech po bourbonu. Je zde hodně vanilky a čokolády. Chvilku cítím hořkou a pak zase mléčnou. K tomu pravé holandské kakao a hořká kávová zrna. Ořechy jsou zde již o něco více patrné, dávají celkovému aroma voňavější a sladší profil. Na patře mi projela i decentní zatuchlinka. Závěr je poměrně dlouhý, příjemně intenzivní a sladší. Na konci lehoučce přichází s nahořklými tóny.

Láhev: Láhev je nižší, zaoblená, zkrátka klasický tvar, na jaký jsme u této značky již zvyklí. Etiketa nese především krásnou modrou barvu v kombinaci s bílou a stříbrnou barvou. Uzávěr je chráněn velkou vrstvou modrého vosku, na hrdle můžete naleznout vystupující písmeno D. Na etiketě najdete prakticky všechny důležité informace jako rok destilace, číslo láhve i číslo sudu, počet % a jak je rum starý. Z přední strany můžete vidět tři loga našich rumových skupin RUM CZ/SK, Rum a vše kolem něj a RumRock. Na zadní etiketě pak najdete jen pár slov o tom, kdo se na této láhvi podílel. Rum je dodáván v papírové dárkové krabičce ve stejném designu, jako je samotná láhev.

Dictador je kolumbijský rum, jehož historie sahá až do roku 1913, kdy byla založena Destilería Colombiana. Rum představuje vrchol destilačního umění a pečlivě chráněných postupů rodiny Parra. Členové rodiny Parra jsou již od založení palírny master blendery, pod jejichž vedením rumy vznikají, v současnosti již třetí generací.

 

Dictador, jehož historie sahá až do roku 1913, kdy byla založena Destilería Colombiana. Rum představuje vrchol destilačního umění a pečlivě chráněných postupů rodiny Parra. Členové rodiny Parra jsou již od založení palírny master blendery, pod jejichž vedením rumy vznikají, v současnosti již třetí generací.


Dictador se vyrábí z panenského medu cukrové třtiny a je destilován částečně v měděném destilačním kotli a částečně v nerezové destilační koloně, čímž vzniká rum se středně plným tělem.

 

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto