DOVOLENÁ - všechny přijaté objednávky budou odeslány v pondělí 17.06.2024
1 hodnocení

Dictador Mopa Mopa Model M 1986

Jedinečná limitovaná edice od známé značky Dictador. Vyrobeno jen 18 ks. Řemeslná zručnost, příroda a tradice po celá desetiletí formuje jedinečný charakter Dictadora a podporuje jeho kulturní dědictví. V každém z našich projektů se ponoříme hluboko do historie, formujeme chuť a posouváme hranice.

Skladem
Kód: 1375
Značka: Dictador
129 000 Kč 106 611,57 Kč bez DPH
Kategorie: Rumy
Značka: Dictador
Země původu: Kolumbie
Obsah alkoholu: 53 %
Objem: 0,7 l
Rok výroby: 1986

Umělecké dílo, i tak se dá nazvat série Mopa Mopa od známé kolumbijské značky Dictador.

NAŠE KOŘENY LEŽÍ V ŘEMESLNNÉ VÝROBĚ A PŘÍRODĚ.

Dictador Mopa Mopa Model M 1986 - vyrobeno jen 18 ks

Řemeslná zručnost, příroda a tradice po celá desetiletí formuje jedinečný charakter Dictadora a podporuje jeho kulturní dědictví. V každém z našich projektů se ponoříme hluboko do historie, formujeme chuť a posouváme hranice. A projekt TOTEM, který podporuje rozmanitost umění, stejně jako tradiční přístupy, není odlišný! Tentokrát se vracíme ke svým kořenům a do kolumbijské džungle. Právě zde v regionu Putumayo lidé zdobili předměty pryskyřicí z mopa-mopa křoví po tisíce let. Tentokrát předmětem pro jejich kreativitu se staly láhve Dictador s rumem z let 1982-1988.

V každé z lahví najdete jedinečný rum ze speciálního výběru Dictadora z let 1982-1988. 40-34 - letý rum.
Rum zrál v sudech po Sherry, Bourbonu, Portském a obsahuje od 40 % do 57 % alkoholu.

15 jedinečných vzorů. Vytvořili je místní umělci ze San Juan de Pasto v jižní Kolumbii pomocí Barniz de Pasto (Pasto Varnish) technika - Putumayo a Narino, která byla zapsána do světového dědictví UNESCO seznamu v roce 2008.

360 LAHVÍ VÝHRADNĚ.

Limitovaná edice Mopa-Mopa obsahuje 15 jedinečných vzorů po 8 až 28 lahvích.
Velmi limitovaná edice v kombinaci s prémiovým rumem a v uměleckém spojení dělá z tohoto projektu skutečné dílo a sběratelský klenot.

UNIE MEZI UMĚLCEM A ROSTLINOU.

Cesta, kterou musí umělec projít, aby mohl nabídnout své umění světu může být dlouhá a hrbolatá. V případě umělců z oblasti Nariño v jižní Kolumbii má dvojí význam. Po tisíce let byly ozdobou předměty za použití řemeslné techniky známé jako Barniz de Pasto. Jeho klíčovou složkou je pryskyřice získaná ze semen keřů mopa-mopa, který roste v andských lesích a v Putumayo ‚selva‘. K jeho získání a vytvoření charakteristické květinové a zvířecí ozdoby, potřebují čas, trpělivost a schopnost používat přesné řemeslné techniky. Toto řemeslo vyjadřuje znalosti předků související s přírodou a vesmírem a tradice existující ve městě Pasto. Sklizeň semen mopa-mopa probíhá během 6 měsíců v roce, mezi květnem a listopadu. Během této doby sběrači žijí v džungli v táborech tzv. "Cambuche". Každé ráno procházejí drsnou horskou cestu a pečlivě sbírají semena. Celkem se jim podaří nasbírat okolo 6-9 kilogramů. Po zdolání nebezpečné cesty mezi Mocoa a Pasto, známé jako „trampolína smrti“, prodávají produkt ve městě místním mistrů řemeslníků. Sušené listy mopa-mopa se rozdrtí, povaří a rozemelou na viskózní pryskyřici. Takto zpracovaná surovina se poté hněte prsty, drtí paličkou a maluje přírodními barvivy. Další fáze zahrnuje dvěmi umělci natahování hmoty na plochý a hladký materiál. Teprve poté vyříznou požadované vzory z připraveného materiálu a použijí je na dekoraci Domácích dekorativních předmětů. Obvykle však dřevěné, které jsou dodávány od místních tesařů.

TRULY MAGICAL ART.

Pasto lak je technika symbolizující mimořádné spojení mezi řemeslníky různých speciality, přírody a dědictví. Pěstováno s důrazem na detail, respektem k přírodě a ruční práce. To je druh umění, které nepodléhá moderním technologiím, výstřelkům a masové kultuře.

 

Vůně: Nová kůže s náznaky kandované pomerančové kůry a minerální páteř vůní.

Chuť: Ovocná mísa s bohatými červenými třešněmi, ananasem a můčenkou, ale se vším zabalené v kůži. Dále se rozvíjí se koření, hřebíček a skořice.

Závěr: Skořice v závěru s bílým pepřem a trochou sušeného kokosového ořechu.

 

Neodesíláme na dobírku. 

Tuto limitovanou edici Vám dovezeme osobně.

Nutná platba předem.

 

Dictador MOPA MOPA

Dictador, jehož historie sahá až do roku 1913, kdy byla založena Destilería Colombiana. Rum představuje vrchol destilačního umění a pečlivě chráněných postupů rodiny Parra. Členové rodiny Parra jsou již od založení palírny master blendery, pod jejichž vedením rumy vznikají, v současnosti již třetí generací.


Dictador se vyrábí z panenského medu cukrové třtiny a je destilován částečně v měděném destilačním kotli a částečně v nerezové destilační koloně, čímž vzniká rum se středně plným tělem.

 

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto