AKCE: OLIVA, WHISKY a vybrané rumy
2 hodnocení

Admiral Rodney HMS Monarch

Jeden z naších nejoblíbenějších rumů ve One & OnlyJedná se o směs 6 až 9 let starých rumů. Zraje v amerických dubových sudech, které se dříve používaly jak pro bourbon, tak pro portské víno.

Skladem
Kód: 769
Značka: Admiral Rodney
1 499 Kč 1 238,84 Kč bez DPH
Kategorie: Rumy 1000 - 2000 Kč
Značka: Admiral Rodney
Země původu: Svatá Lucie
Obsah alkoholu: 40,0 %
Objem: 0,7 l

ADMIRAL RODNEY MONARCH je lahodný a plný rum ze Svaté Lucie v Karibiku. Jedná se o směs 6 až 9 let starých rumů. Zraje v amerických dubových sudech, které se dříve používaly jak pro bourbon, tak pro portské víno. K jeho výrobě se používá tradiční dvousloupcový destilační přístroj „Coffey Still“.

Rum má hlubokou mahagonovou barvu a vůně je prokládaná tóny rozinek, vanilky a jemnými náznaky červených bobulí. V chuti cítíte jemné tóny hnědého cukru, kandované ovoce, tropické koření. Na konci dochuti je také cítit dubové a tropické koření. To vše v chutném, vyváženém a komplexním zážitku.

HMS Monarch byla jednou z 22 lodí velké britské flotily admirála Rodney v jedné z nejpamátnějších bitev v Karibiku, „Battle of the Saints“.

Více o destilerii:

V St. Lucia Distillers je stále tradiční dvojsloupcový destilační přístroj „Coffey Still“, který byl uveden do provozu již v roce 1985. Rumy Admiral Rodney mají otisk prstu rumu Saint Lucian, což je rumový charakter, který nemá obdoby u žádného jiného jemného rumu. Bohatý chuťový profil je nepochybně z brilantnosti extrakce čistého rumu na spodních deskách v usměrňovací koloně s nižším obsahem alkoholu. Jedná se o rumy s těžším tělem než většina sloupcově destilovaných rumů a zaslouží si delší dobu zrání v dubových sudech, aby se plně vyvinuly v nejcennější tekutý poklad Svaté Lucie.

Admiral Rodney je řada rumů z karibského ostrova Svatá Lucie, která je pojmenovaná po britském admirálovi jménem George Brydges Rodney, který v roce 1782 v bitvě u Saintes, ostrovů Svatých, porazil francouzské loďstvo.

 

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto