AKCE: AJ FERNANDEZ, OSCAR VALLADARES a Jiný ALKOHOL
1 hodnocení

Oliva V 135th Anniversary

Limitovaná Edice doutníků k oslavě 135 výročí firmy Oliva

Skladem
Kód: 1423
Značka: Oliva
269 Kč 222,31 Kč bez DPH
Kategorie: Oliva
Země původu: Nikaragua
Formát doutníku: Perfecto
Doba kouření: 50 - 65 min
Délka (cm): 14
Délka (inch): 5,5
Ring Gauge (inch): 54
Typ balení: Dřevěný box
Balení: 12 ks
Krycí list: Ecuador (Habano Sun Grown)
Vázací list: Nicaragua Jalapa Valley
Náplň: Nicaragua Jalapa Valley

Limitovaná Edice doutníků k oslavě 135 výročí firmy Oliva

Serie V je komplexní blend Nikaragujských long fillerů. Tabák je smíchán se speciálně fermentovaným ligerem z Jalapa Valley a dokončený vysoce zralými krycími listy Habano Sun Grown. Tyto doutníky jsou míchány k dosáhnutí plné síly a chuťi při zachování jemnosti. Tento blend plný chuti přináší komplexní chuť.

Chuť: Komplexní vyvážená chuť se silnými tóny kávy a tmavé čokolády. Po celou dobu kouření je také přítomná jemná a vyvážená kořenitá chuť.

Síla: Silná 8/10

 

Zakladatel společnosti Melanio Oliva se nejdříve zabýval pěstováním tabáku v oblasti Pinar del Rio na Kubě v roce 1886. Jeho rostoucí podnikání bylo pozastaveno zatímco on bojoval v kubánské válce za nezávislost. Po návratu z války Melanio pokračoval v činnosti a rozvíjení rodinné firmy. Začátkem roku 1920 převzal rostoucí společnost syn Hipolito Oliva, Hipolito kultivoval a rozšiřoval rodinné plantáže Oliva po několik desetiletí. Bohužel na Kubu přišel komunismus a vše se změnilo. Hipolitův syn Gilberto Oliva byl nucen se přesunout z pěstování na prodej tabáku. V raných 60. letech už ale nastal příliš velký tlak a Gilberto musel emigrovat, dlouhou dobu cestoval a hledal zemi kde by se dal pěstovat tabák s osobitou kubánskou chuťí. Jeho cesty ho zavedly do Hondurasu, Panamy, Mexika a dokonce i na Filipíny. Gilberto nakonec našel živnou půdu v Nikaragui. Dnes jsou Gilberto spolu s jeho rodinou v Nikaragui druhý největší pěstitel tabáku z Kubánských semen.

 

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto