Neohodnoceno

Gurkha Marquesa Robusto

Gurkha Marquesa Robusto je velmi zajímavý doutník s chutěmi pražených ořechů, lehké slanosti i sladkosti.

Skladem
Kód: 1551
Značka: Gurkha
239 Kč 197,52 Kč bez DPH
Kategorie: Gurkha
Země původu: Dominikánská Republika
Formát doutníku: Robusto
Doba kouření: 50 - 65 min.
Délka (cm): 12,7 cm
Délka (inch): 5
Ring Gauge (inch): 52
Ring Gauge (cm): 2,06 cm
Typ balení: Dřevěný box
Balení: 20 ks
Krycí list: Sumatra Indonesie
Vázací list: Habano Nikaragua
Náplň: Nikaragua
Cena: uvedená cena je za 1 ks doutníku

Gurkha Marquesa Robusto je velmi zajímavý doutník s chutěmi pražených ořechů, lehké slanosti i sladkosti.

Doutníky Gurkha jsou prvotřídně zpracované nejvybranější tabákové listy a ubaleny do neskutečně lahodných a kvalitních doutníků. Ve světě má název Gurkha velmi dobrou pověst, kterou si získala právě kvalitou a zajímavým zpracováním.

 

Doutníky Gurkha - Legendární doutníky Gurkha

Podle legendy si v dobách britské koloniální nadvlády v Indii vyráběli britští vojáci své vlastní doutníky z tabáku, pěstovaného rovněž v Indii. Tyto doutníky pojmenovali po obdivovaných statečných nepálských vojácích, tzv. Gurkhas (Gurkové). Po skončení britské nadvlády byly takto pojmenované doutníky nadále vyráběny v provincii Goa. Dá se tedy s nadsázkou říci, že značka Gurkha má více než 100 letou historii.

Značku, jak ji známe dnes, založil v roce 1989 jistý pan Kaizad Hansotia. Narodil se v Indii do rodiny vlastnící firmu, zabývající se výrobou luxusních předmětů, především pak hodinek. Když trávil dovolenou v Goa (letovisko v jižní Indii), potkal muže, jenž vyráběl a prodával doutníky se specifickou chutí a způsobem balení. Jednalo se o tradiční doutníky gurkhas. Hansotia zaujaly natolik, že od muže koupil jeho dílničku i jméno Gurkhas za pouhých 149 dolarů, s plánem tyto doutníky v elegantních boxech používat jako dary pro vážené zákazníky své hodinářské firmy.

 

 

 

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto