AKCE: AJ FERNANDEZ, OSCAR VALLADARES a Jiný ALKOHOL
Neohodnoceno

Appleton Estate 12 y.o. Rare Casks

Appleton Estate je nejstarší nepřetržitě fungující třtinovou plantáží a palírnou na Jamajce. Rumy unikátního charakteru se zde vyrábějí již více než 265 let. 

Skladem
Kód: 1921
Značka: Appleton Estate
899 Kč 742,98 Kč bez DPH
Kategorie: Rumy
Značka: Appleton Estate
Země původu: Jamajka
Obsah alkoholu: 43,0%
Objem: 0,7 l

Appleton Estate je nejstarší nepřetržitě fungující třtinovou plantáží a palírnou na Jamajce. Rumy unikátního charakteru se zde vyrábějí již více než 265 let. Destilace probíhá malosériově v měděných destilačních kotlích, rumy poté zrají v sudech z amerického bílého dubu, ve kterých byl předtím uložen bourbon. Rumy Appleton míchá Joy Spence, první žena na světě, která získala titul master blender.

Appleton 12 Y.O. Rare Casks je směsí rumů, z nichž nejmladší zrál 12 let. Má komplexní aroma a robustní chuť s tóny dřeva, ovoce, kakaa, pomerančové kůry a mandlí. Jde o rum, který je určen pro pomalé upíjení a díky chuťovému profilu potěší i konzumenty whisky, kteří chtějí vstoupit do světa rumu.

Jde o identický blend jako u jeho předchůdce, Appleton Estate 12 Y.O. Rare Blend. Nový design lahve vyzdvihuje výjimečnost značky a důraz na dokonalost jejích rumů, stejně tak jako radostný duch Jamajky. Láhev zůstává věrná původnímu tvaru, ale v modernějším pojetí. Dodávána je bez tuby.

Rumy Appleton mají 300letou tradici. Destilují se v nejdéle otevřené palírně na Jamajce, která bez zavření funguje od roku 1749. Destilérka se nachází uprostřed pralesa, jehož klima propůjčuje zrajícím rumům unikátní chuť. Destiláty zde coby master blender už 30 let míchá celebrita rumového světa Joy Spence. Jamajka je země rumům zaslíbená. V 18. století byla největším výrobcem cukrové třtiny na světě. Tamní rumy patří mezi silnější a obvykle se blendují s lehčími rumy pro dosažení vyvážené chuti.

 

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto