Neohodnoceno

The Glenlivet 15yo

The Glenlivet je jedna z nejslavnějších skotských palíren, mimo jiné i díky strhujícímu příběhu svého zakladatele George Smitha.

Skladem
Kód: 1162
Značka: The Glenlivet
1 499 Kč
Kategorie: Whisky
Značka: The Glenlivet
Země původu: Skotsko
Obsah alkoholu: 40,0 %
Objem: 0,7 l

The Glenlivet 15yo je patnáctiletá single malt whisky, jejíž část zraje v sudech z evropského dubu, avšak jen po určitou dubu, aby nebyl potlačen charakter whisky typický pro palírnu. Tato whisky byla poprvé představena v roce 2004 a vyniká nádherně strukturovanou souhrou ovoce a koření. Vůně této whisky je intenzivní a sladká s náznakem citrusových plodů. Její plná chuť a jemné zakončení jsou výsledkem selektivního dozrávání v dubových sudech ve francouzském regionu Dordogne. 

 

TASTING NOTES
Chuť: Plná a ovocná chuť s tóny oříšků a medu, kré­mová textura.
Aroma: Bohaté máslové tóny, vanilka, sadové ovoce.
Barva: Lehčí odstíny mědi.

 

SERVÍROVÁNÍ
Sevírujeme do tastingových, popř. speyside či glencairn skleniček. 

 

The Glenlivet je jedna z nejslavnějších skotských palíren, mimo jiné i díky strhujícímu příběhu svého zakladatele George Smitha. George Smith jako první z mnoha přihlásil v roce 1824 svou původně ilegální palírnu k legalizaci. Nejstarší licencovaná palírna ve Skotsku od roku 1824. Whisky z této palírny mají ovocnou chuť s explo­dujícím závěrem. Patří k nejprodávanějším single malt whisky na světě. Část produkce se používá do nejlepších míchaných whisky.

Zpět do obchodu