Neohodnoceno

The Glenlivet 12yo

Delikátní a komplexní charakter The Glenlivet 12yo vzniká v tichých hlubinách palírny The Glenlivet na úpatí národního parku Cairngorms.

Skladem
Kód: 1159
Značka: The Glenlivet
899 Kč
Kategorie: Whisky
Značka: The Glenlivet
Země původu: Skotsko
Obsah alkoholu: 40,0 %
Objem: 0,7 l

Delikátní a komplexní charakter The Glenlivet 12yo vzniká v tichých hlubinách palírny The Glenlivet na úpatí národního parku Cairngorms. Whisky zraje v několika typech sudů, včetně sudů z evropského a amerického dubu. A jsou to právě sudy z amerického dubu, které jí dodávají jemné vanilkové tóny a signifikantně hladkou chuť. Voda z Josie’s Well bohatá na minerály pak zajišťuje nejlepší možné výsledky během rmutování a kvašení. Tak vzniká neopakovatelná chuť této legendární dvanáctileté whisky The Glenlivet.

 

TASTING NOTES
Chuť: Jemně vyvážená s výraznými ananasovými tóny.
Aroma: Ovocné, letní.
Barva: Jasná zářivě zlatá.
Závěr: Dlouhý, hladký a krémový.

 

The Glenlivet je jedna z nejslavnějších skotských palíren, mimo jiné i díky strhujícímu příběhu svého zakladatele George Smitha. George Smith jako první z mnoha přihlásil v roce 1824 svou původně ilegální palírnu k legalizaci. Nejstarší licencovaná palírna ve Skotsku od roku 1824. Whisky z této palírny mají ovocnou chuť s explo­dujícím závěrem. Patří k nejprodávanějším single malt whisky na světě. Část produkce se používá do nejlepších míchaných whisky.

Zpět do obchodu