Neohodnoceno

Sérum Gorgas Gran Reserva 8y

Serum Gorgas Gran Reserva je směsí pečlivě vybraných rumů zrajících po dobu až 8-mi let v sudech z amerického Bílého dubu. 

Skladem
Kód: 745
Značka: Sérum
999 Kč 825,62 Kč bez DPH
Kategorie: Rumy do 1000 Kč
Značka: Sérum
Země původu: Panama
Obsah alkoholu: 40,0 %
Objem: 0,7 l

Serum Gorgas Gran Reserva je směsí pečlivě vybraných rumů zrajících po dobu až 8-mi let v sudech z amerického Bílého dubu. Zrání v sudech, ve kterých původně ležel bourbon, vnáší do rumu sladkost vanilky a medu spolu s náznakem skořice a pomerančové kůry. Jemnou a plnou chuť panamského rumu Serum Gorgas Gran Reserva podtrhuje výrazně ovocný charakter a elegantní závěr. Vyhlášen Nejlepším rumem roku 2020 na základě hodnocení porotců IWSC v Honk Kongu.

Více o značce:

Výstavba panamského kanálu probíhala v nepředstavitelně obtížných podmínkách panamské džungle a močálů plných komárů přenášejících malárii a žlutou horečku. Nemoci si vyžádaly mnoho obětí mezi otroky, dělníky a inženýry, kteří kanál budovali. To se změnilo s příchodem amerického armádního lékaře, plukovníka Williama Crawforda Gorgase v roce 1904. Tomu se podařilo, díky moderním metodám zaměřeným na boj s komáry jako přenašeči, tyto nemoci v oblasti stavby vymýtit a zachránit tak tisíce životů. My si příběh tohoto výjimečného muže připomínáme s každou kapkou exkluzivního rumu Serum Gorgas Gran Reserva.

Jedinečnost rumů Sérum spočívá v základní surovině, kterou je panenský třtinový med. Ten vyrábíme vařením čerstvé šťávy z cukrové třtiny a odpařením přebytečné vody. Panenský cukrový med si zachovává vysoké množství cukru a látek důležitých pro finální charakter, chuť a vůni rumu Serum a liší se tím od ostatních rumů, vyráběných z melasy. Důležitá je pro nás i velmi pomalá fermentace a precizní destilace, díky které vynikají naše rumy svou jemností. Luxusní rum si zaslouží luxusní obal. Rumy Serum stáčíme do lahví vytvořených ve spolupráci s Mikovec Design. Ty svým tvarem připomínají sudy, ve kterých rum zraje a byly oceněny titulem Obal roku 2020 v kategorii „Nápoje“.

Zpět do obchodu