Neohodnoceno

NUB Sampler

NUB je považovaný za jeden z nejvíce inovativních doutníkových konceptů. Nub je řada krátkých silných a dobře naplněných doutníků namíchaných aby zachytily podstatu perfektního doutníku hned od zapálení.

Skladem
Kód: 955
Značka: Oliva
1 399 Kč 1 156,20 Kč bez DPH
Kategorie: Oliva
Země původu: Nikaragua
Typ balení: Dřevěný box
Balení: 8 ks
Doba kouření: 35 - 45 min.
Formát doutníků: Short Robusto a Short Torpedo

NUB je považovaný za jeden z nejvíce inovativních doutníkových konceptů.

Nub je řada krátkých silných a dobře naplněných doutníků namíchaných aby zachytily podstatu perfektního doutníku hned od zapálení.

Tyto doutníky jsou kompletně ručně dělané.

Doutníky NUB jsou hodně naplněné, což jim umožňuje pomalé hoření a dosáhnutí delší doby kouření. Doba hoření je porovnatelná s konvenčními velikostmi od Robusto až po Presidente.

Sampler obsahuje :

• 460 SUN GROWN
• 464 SUN GROWN TORPEDO
• 460 CONNECTICUT
• 464 CONNECTICUT TORPEDO
• 460 MADURO
• 464 MADURO TORPEDO
• 464 CAMEROON TORPEDO
• 466 CAMEROON TORPEDO BOXPRESSED
 

Zakladatel společnosti Melanio Oliva se nejdříve zabýval pěstováním tabáku v oblasti Pinar del Rio na Kubě v roce 1886. Jeho rostoucí podnikání bylo pozastaveno zatímco on bojoval v kubánské válce za nezávislost. Po návratu z války Melanio pokračoval v činnosti a rozvíjení rodinné firmy. Začátkem roku 1920 převzal rostoucí společnost syn Hipolito Oliva, Hipolito kultivoval a rozšiřoval rodinné plantáže Oliva po několik desetiletí. Bohužel na Kubu přišel komunismus a vše se změnilo. Hipolitův syn Gilberto Oliva byl nucen se přesunout z pěstování na prodej tabáku. V raných 60. letech už ale nastal příliš velký tlak a Gilberto musel emigrovat, dlouhou dobu cestoval a hledal zemi kde by se dal pěstovat tabák s osobitou kubánskou chuťí. Jeho cesty ho zavedly do Hondurasu, Panamy, Mexika a dokonce i na Filipíny. Gilberto nakonec našel živnou půdu v Nikaragui. Dnes jsou Gilberto spolu s jeho rodinou v Nikaragui druhý největší pěstitel tabáku z Kubánských semen.

 

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto