1 hodnocení

Nikka Yoichi Single Malt

Joiči je název první destilerie společnosti Nikka, která se nachází na pobřeží nejsevernějšího japonského ostrova Hokkaidó. Whisky se zde vyrábí za použití tradičních metod, se kterými se v dnešní době již téměř nesetkáme.

Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 148
Značka: Nikka
2 149 Kč –16 % 1 799 Kč 1 486,78 Kč bez DPH
Kategorie: Whisky
Značka: Nikka
Země původu: Japonsko
Obsah alkoholu: 45,0 %
Objem: 0,7 l
Položka byla vyprodána…
22027 nikka yoichi single malt whisky 45 0 7l
Akce
2 149 Kč –16 %

Joiči je název první destilerie společnosti Nikka, která se nachází na pobřeží nejsevernějšího japonského ostrova Hokkaidó. Whisky se zde vyrábí za použití tradičních metod, se kterými se v dnešní době již téměř nesetkáme. Pod destilační kotle se zde například stále ručně přikládá uhlím. Yoichi Single Malt je historický single malt společnosti Nikka, ve kterém se příjemně snoubí aroma kouře, ovoce a květin. Má rafinované přímořské, rašelinové tóny a dokonale odráží autentický charakter jedinečné polohy palírny Joiči.

Vůně: Hladká, s plným tělem. Zpočátku příjemné tóny rašeliny a mořské soli. Poté se přidávají kandované citrusy (citron, pomeranč), lékořice, koření (muškátový oříšek, zázvor) a dřevité, zemité tóny kořenů a suchých větviček. Omamná vůně květin (karafiáty, irisy).
Chuť: Jasná a intenzivní. Rašelina, kouř, koření, čerstvé ovoce (žlutý meloun, kiwi), mandle a ořechy (vlašský ořech) a tóny čokolády. V dlouhotrvajícím, sametovém závěru zralé ovoce (hruška, mirabelka, jablko), chutě bylin a sladu, přímořská svěžest, koření (koriandr, kopr) a zemité tóny (useň, kaštany).

Doporučené podávání: Samotná či s ledem. Skvěle se hodí k mořským plodům, rybám či sýru s modrou plísní.

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto