1 hodnocení

Clement VSOP Private Cask Collection 100% Canne Bleue

Clément V.S.O.P. Private Cask Collection 52% je limitovaná edice Agricole Rhum z ostrova Martinik. Vyrobena speciálně pro ČR.

Skladem
Kód: 739
Značka: Clement
1 799 Kč 1 486,78 Kč bez DPH
Kategorie: Rumy 1000 - 2000 Kč
Značka: Clément
Země původu: Martinik
Obsah alkoholu: 52,0 %
Objem: 0,7 l

Clément V.S.O.P. Private Cask Collection 52% je limitovaná edice Agricole Rhum z ostrova Martinik.

Všechny složky zrály nejméně 4 roky v sudu po bourbonu .

Stáčení pak probíhalo v sudové síle. Zrání v sudu z amerického Bílého dubu a mistrovství „Maitre du Chai“ dává rhumu Clément V.S.O.P. Private Cask Collection 52% překvapivě jemný charakter.

Středně suchý a plný charakter nabídne tóny tóny vanilky, karamelu, exotického koření a citrusového ovoce.

Dlouhý závěr se nese v duchu páleného hnědého cukru a koření.

Každá láhev má na etiketě unikátní číslo a podpis „Maitre du Chai“, který vybíral tento konkrétní sud.

Více o značce:

Clément Rhum patří do kategorie tzv.“Agricol“ rumů, někdy též označovaných jako zemědělské rumy. Historie značky se začala psát v roce 1887 na Martiniku, tehdejší francouzské kolonii. Homere Clément, starosta města Le Francois, zakoupil plantáže cukrové třtiny a cukrovar pod názvem Domaine de l’Acajou. Bohužel právě vrcholila krize způsobená levnou cukrovou třtinou z Jižní Ameriky a Homere Clément hledal využití pro výnosy ze svých plantáží. Rozhodl se přestavět cukrovat na palírnu a začít vyrábět Agricol Rhum. Technologii destilace převzal od nejlepších mistrů výroby Armagnacu a pro zrání používají v Clémentu tradiční „francouzské“ sudy po cognacu a fortifikovaném vínu.  Dnes patří Clément Rhum mezi nejoceňovanější výrobce Agricol Rhumu na světě a je vyhledáván fanoušky této specifické kategorie rumu.

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto