1 hodnocení

Clément Single Cask Canne Bleue 2016

Tento CLÉMENT Single Cask byl destilovaný výhradně za použití modré cukrové třtiny, v současnosti jedné z nejlepších odrůd třtiny na trhu.

Skladem
Kód: 1228
Značka: Clement
1 399 Kč
Kategorie: Rumy
Značka: Clément
Země původu: Martinik
Obsah alkoholu: 41,6 %
Objem: 0,5 l
Clement Single Cask 2016 Canne Blue 1 500x0 c default
Novinka Tip

Tento CLÉMENT Single Cask byl destilovaný výhradně za použití modré cukrové třtiny, v současnosti jedné z nejlepších odrůd třtiny na trhu. Zrál 4 roky a 5 měsíců výhradně v jednom sudu, v tomto případě se jednalo o soudek po bourbonu.

CLÉMENT Single Cask rum má mahagonovou barvu. Jeho aroma je dřevité, vanilkové, obohacené o chuť dušeného a sušeného ovoce, mandle a kokos. Patro je bohaté a intenzivní.

Více o značce:

Clément Rhum patří do kategorie tzv.“Agricol“ rumů, někdy též označovaných jako zemědělské rumy. Historie značky se začala psát v roce 1887 na Martiniku, tehdejší francouzské kolonii. Homere Clément, starosta města Le Francois, zakoupil plantáže cukrové třtiny a cukrovar pod názvem Domaine de l’Acajou. Bohužel právě vrcholila krize způsobená levnou cukrovou třtinou z Jižní Ameriky a Homere Clément hledal využití pro výnosy ze svých plantáží. Rozhodl se přestavět cukrovat na palírnu a začít vyrábět Agricol Rhum. Technologii destilace převzal od nejlepších mistrů výroby Armagnacu a pro zrání používají v Clémentu tradiční „francouzské“ sudy po cognacu a fortifikovaném vínu.  Dnes patří Clément Rhum mezi nejoceňovanější výrobce Agricol Rhumu na světě a je vyhledáván fanoušky této specifické kategorie rumu.

Zpět do obchodu