Neohodnoceno

Arturo Fuente Opus X Robusto

Bezvadná stavba, vynikající chuť a století mistrovství a tradice. Současné Fuente Fuente OpusX se považují za vrchol doutníkové dokonalosti a standard, podle něhož se měří ostatní doutníky.

Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 373
Značka: Arturo Fuente
899 Kč 742,98 Kč bez DPH
Kategorie: Arturo Fuente
Země původu: Dominikánská Republika
Formát doutníku: Robusto
Doba kouření: 45 - 60 min.
Délka (cm): 13,34 cm
Délka (inch): 5 1/4
Ring Gauge (inch): 50
Ring Gauge (cm): 1,98 cm
Typ balení: Dřevěný box
Balení: 29 ks
Krycí list: Habano Dom. Republika
Vázací list: Dom. Republika
Náplň: Dom. Republika
Položka byla vyprodána…

Usazena na bohaté vulkanické půdě Dominikánské republiky leží Chateau de la Fuente, domov nejlepších doutníků na světě, široce vyhledávaných Fuente Fuente OpusX. Půda Dominikánské republiky bohatá na minerály, která do té doby bylo považována za nevhodnou pro pěstování krycích tabákových listů, však tehdy ještě neznala erudici a zatvrzelost rodiny Fuente. Společně jsme zde vyšlechtili skvostné krycí tabákové listy, které se staly základem proslulého Fuente Fuente OpusX, prvního dominikánského pura. Bezvadná stavba, vynikající chuť a století mistrovství a tradice. Současné Fuente Fuente OpusX se považují za vrchol doutníkové dokonalosti a standard, podle něhož se měří ostatní doutníky. Jedinečné spojení tabáků Fuente produkuje jemnou výraznou chuť v harmonii s přetrvávající plností exkluzivního krycího tabákového listu Fuente Fuente OpusX.

Jedná se o dominikánské puro (veškerý tabák v doutníku pochází z Dominikánské republiky) i když v tomto případě je to Puro na druhou protože tábák do těchto doutníků byl vypěstován a sklizen na jedné plantáži Chateau de la Fuente. Vysoce kvalitní pevná konstrukce a přesto plynulý a snadný tah, hladký a mastný krycí list zaručují pravidelné hoření. Popel je velmi světlý, pevný a nešupinkuje. V první třetině doutníku můžeme rozeznat chuť kávy, dřeva a koření. Je silný, produkuje větší množství kouře a chuťově je silný. Ve druhé třetině vystupují více dřevité tóny a ustupuje chuť kávy. Naopak se objevují sladké podtóny. Chuť zůstává dlouho na patře. V poslední třetině produkuje doutník méně kouře a chutě se prohlubují. Ve vůni se tento doutník velmi přibližuje kubánským doutníkům.

2. místo TOP 25 cigars 2020 známého magazínu Cigar Aficionado, hodnocení 97/100.
6.místo TOP25 Cigars 2014 známého magazínu Cigar Aficionado, hodnocení 94/100.
1.místo 
TOP25 Cigars 2005 známého magazínu Cigar Aficionado, hodnocení 95/100.
1. místo TOP 25 Cigars 2013 magazínu Cigar Jounal.

Zpět do obchodu