Neohodnoceno

Appleton Estate 8 y.o. Reserve 0,04l

Rum Appleton Estate 8 y.o. Reserve je nejvšestrannější edice z rumů Appleton Estate. Uplatnění nalezne v sofistikovaných koktejlech, vynikající je ale i samotný. 

Skladem
Kód: 1045
Značka: Appleton Estate
109 Kč 90,08 Kč bez DPH
Kategorie: Alkohol
Značka: Appleton Estate
Země původu: Jamajka
Obsah alkoholu: 43,0%
Objem: 0,04l
Lahvuje: DramRoom

Appleton Estate je nejstarší nepřetržitě fungující třtinovou plantáží a palírnou na Jamajce. Rumy unikátního charakteru se zde vyrábějí již více než 265 let. Destilace probíhá malosériově v měděných destilačních kotlích, rumy poté zrají v sudech z amerického bílého dubu, ve kterých byl předtím uložen bourbon. Rumy Appleton míchá Joy Spence, první žena na světě, která získala titul master blender.

8 y.o. Reserve je nejvšestrannější edice z rumů Appleton Estate. Uplatnění nalezne v sofistikovaných koktejlech, vynikající je ale i samotný. Vyznačuje se tóny kořeněného ovoce a dubu, které jsou následovány náznaky medu, vanilky a charakteristickým tónem pomerančové kůry.

Jedná se o jiný blend než předchozí Appleton Estate Reserve. Nový blend rumů vytvořila Joy Spence k oslavě 250. výročí značky Appleton Estate. Všechny rumy, které jej nově tvoří, jsou minimálně 8 let staré a díky delšímu pobytu v sudu je chuťový profil hladší a robustnější. Počet obsažených rumů je nižší a ve finálním blendu se tak více projevují. Výsledkem jsou intenzivnější tóny melasy, dubu, vanilky, koření a typické pomerančové kůry. Díky vyšší síle 43 % má plnější, bohatší chuť.

Nový design lahve vyzdvihuje výjimečnost značky a důraz na dokonalost jejích rumů, stejně tak jako radostný duch Jamajky. Láhev zůstává věrná původnímu tvaru, ale v modernějším pojetí.

Rumy Appleton mají 300letou tradici. Destilují se v nejdéle otevřené palírně na Jamajce, která bez zavření funguje od roku 1749. Destilérka se nachází uprostřed pralesa, jehož klima propůjčuje zrajícím rumům unikátní chuť. Destiláty zde coby master blender už 30 let míchá celebrita rumového světa Joy Spence. Jamajka je země rumům zaslíbená. V 18. století byla největším výrobcem cukrové třtiny na světě. Tamní rumy patří mezi silnější a obvykle se blendují s lehčími rumy pro dosažení vyvážené chuti.

 

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto