Neohodnoceno

AnCnoc 12y

Skotská palírna anCnoc využívá tradiční historické měděné kotle k destilaci ryze moderní skotské whisky. Jejich lahůdky jsou vyhlášené pro svůj lehký profil a přesto nekonečně bohatou chuť.

Skladem
Kód: 787
Značka: AnCnoc
799 Kč 660,33 Kč bez DPH
Kategorie: Whisky
Značka: AnCnoc
Země původu: Skotsko
Obsah alkoholu: 40,0 %
Objem: 0,7 l

Tradiční postupy, ryze moderní výsledek. To ve stručnosti shrnuje produkci skotské palírny anCnoc. Destilerie Knockdhu fungovala v městečku Knock už od roku 1894. V roce 1994 ji její majitelé přejmenovali na anCnoc, aby se nepletla s podobně znějící palírnou Knockando. Nový název pochází ze staré skotské gaelštiny a znamená kopec.

Místní whisky patří celosvětově mezi velmi vyhledávané kousky a to rozhodně ne jen proto, že jim to v minimalistických lahvích na baru výjimečně sluší. Vyznačují se lehkostí a zároveň nekonečnou bohatostí, která odhaluje nová a nová zákoutí s každým douškem.

AnCnoc 12 patří k nejpovedenějším záležitostem z produkce palírny. Má žlutavě jantarovou barvu a něžnou květinovou vůni s tóny citrusů a medu na lehkém obilném základu. Chuť je příjemně ovocná, bohatá, s notami dezertního vína Madeira, hřejivého koření, kávy, kakaa, bylin a opečeného celozrnného chleba.

Ochutnejte tuhle vskutku mistrnou ukázku moderní speysideské whisky.

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto